Monitor poleasingowy – Dobry wybór?

Odpowiedni monitor to bardzo ważne urządzenie dla każdego właściciela stacjonarnego komputera. Dobrze dobrana matryca nie tylko umożliwi pracę przy komputerze, ale również będzie odpowiedzialna za jakość obrazu, który zostanie wyświetlony przed oczami użytkownika. Jest to niezwykle ważne przy oglądaniu filmów, zdjęć w wysokiej rozdzielczości, prezentacji multimedialnych, a szczególnie przy obróbce plików graficznych lub materiałów wideo. Monitor, poza centralną jednostką, to najważniejsza rzecz, którą musimy nabyć przy kompletowaniu zestawu komputerowego. Niestety, zakup nowego monitora często wiąże się z dużym kosztem, a używany sprzęt od osób prywatnych czasami okazuje się być w kiepskim stanie technicznym. Czy jest zatem jakiś sposób, żeby nabyć tani monitor, a zarazem mieć pewność, że będzie on sprawny i dobrej jakości? Tak, wystarczy zajrzeć do sklepu oferującego poleasingowe monitory komputerowe.

Czemu warto kupić monitor poleasingowy?

Monitory w leasingu z reguły są wynajmowane przed właścicieli dużych korporacji. Po zakończeniu umowy trafiają z powrotem do producenta, który odsprzedaje sprzęt sklepom oferującym produkty poleasingowe. Oferowane monitory stanowią więc używane urządzenia, z tym że klient może śmiało zakładać, że są one w lepszym stanie niż standardowe produkty „z drugiej ręki”. Wynika to z następujących powodów:

  1. Monitory wynajęte w leasingu trafiają do konkretnego działu firmy i zazwyczaj nie są często przenoszone do innych pomieszczeń. W przypadku monitorów każda „przeprowadzka” może być ryzykowna, ponieważ sprzęt jest najbardziej podatny na zniszczenia podczas różnego rodzaju wstrząsów.
  2. Monitory leasingowe zazwyczaj służą jako narzędzie pracy i w tym celu są wykorzystywane. Gwarantuje to, że nie są one wystawiane na żadne ekstremalne warunki ani nikt nie korzysta z nich w niewskazany sposób.
  3. Pracownicy, którzy korzystają z monitorów poleasingowych, z reguły lepiej dbają o sprzęt, ponieważ nie stanowi on ich własności, a mimo to są za niego odpowiedzialni.
  4. Sprzęt komputerowy źle znosi dużą ilość kurzu i ogólny bałagan. Duże przedsiębiorstwa często zatrudniają firmy sprzątające, dzięki czemu pomieszczenia, w których znajdują się monitory, zawsze pozostają czyste.

Dodatkowo warto zauważyć, że właściciele firm zazwyczaj decydują się na nabycie sprzętu dobrego jakościowo, dlatego możemy mieć niemal stuprocentową pewność, że dostępne w ofercie poleasingowe monitory komputerowe zostały wyprodukowane przez sprawdzoną markę oraz są wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze monitora poleasingowego?

Poszczególne monitory posiadają różnorodne specyfikacje, dlatego warto się z nimi zapoznać, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu. Poniżej opisane są właściwości, na której należy zwrócić szczególną uwagę.

Przekątna matrycy

Zazwyczaj klienci zwracają w pierwszej kolejności uwagę na tak zwaną ilość cali, czyli długość przekątnej matrycy, która również definiuje rozmiar monitora. Wiele osób kieruje się zasadą, że im większa liczba cali, tym lepszy sprzęt, chociaż nie jest to regułą. Przy wyborze rozmiaru monitora warto zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. W przypadku, w którym pragniemy wykorzystać komputer głównie jako urządzenie do wyświetlania multimediów, warto pomyśleć o rozmiarze matrycy co najmniej 27 cali. Otrzymamy wtedy monitor, która spokojnie umożliwi oglądanie wyświetlonych obrazów nawet z drugiego końca pokoju. W przypadku, w którym potrzebujemy monitora głównie do pracy i siedzimy niedaleko ekranu, warto zastanowić się nad mniejszym rozmiarem, ponieważ nie będzie on męczył oczu i pozwoli widzieć cały obszar matrycy nawet z bardzo bliskiej odległości.

Maksymalna rozdzielczość

To od tej wartości głównie zależy jakość obrazu, które zostanie wyświetlony na matrycy. Rozdzielczość definiuje maksymalną ilość pikseli, które mogą zostać wyświetlone w poziomie i pionie ekranu. Obecnie rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli) staje się powszechnie przyjętym standardem, ale nie każdy potrzebuje monitora o tak dobrej jakości obrazu. Jeżeli monitor poleasingowy jest przeznaczony głównie do pracy i nie posiada dużej matrycy, to spokojnie może on wyświetlać niższą rozdzielczość, jak chociażby 1280 x 1024 pikseli. Warto zauważyć, że patrząc na monitor z bliska wiele osób wręcz nie widzi znaczącej różnicy pomiędzy standardem Full HD, a niższą rozdzielczością.

Posiadane złącza

Złącza są bardzo istotne, ponieważ od nich będzie zależało, w jaki sposób przypniemy monitor do komputera oraz w jakiej jakości będzie przesyłany strumień wideo. Dzisiaj za standard uważa się wejście HDMI, jednak nie musimy się bardzo przejmować, jeśli wybrany przez nas monitor Full HD nie posiada tego złącza. Zapewne model powinien mieć tak zwany DisplayPort, który można zamienić na HDMI przy pomocy taniego adaptera. Warto również zwrócić uwagę, czy wybrany monitor posiada wejścia USB, ponieważ umożliwiają one podpięcie wielu przydatnych akcesoriów.

Jakie są ceny monitorów poleasingowych?

Ceny wahają się od około stu, do niemal tysiąca złotych. Rozpiętość wynika głównie z rozmiaru matrycy oraz maksymalnej rozdzielczości. Za 100-300 złotych otrzymamy stosunkowo nieduży monitor, który można spokojnie przeznaczyć do prac biurowych. Za tysiąc złotych kupimy monitor z ogromną matrycą, która może posiadać długość nawet do 46 cali. Tego typu monitor przypomina swoimi gabarytami bardziej telewizor i często stanowi zamiennik tego urządzenia. W średniej półce cenowej (około 500 zł) otrzymamy monitory, które są zarazem wystarczające do wyświetlania dobrej jakości multimediów, jak i umożliwiają codzienną pracę.

Monitor poleasingowy to świetny pomysł dla startującego biznesu, gdyż nie generuje dużych wydatków. Poznaj praktyczne ciekawostki o biznesie na portalu
https://terazwsieci.pl/kategoria/biznes/.

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ