Format 4K UHD od wielu lat jest już na rynku i zyskuje coraz większą popularność. Znajdziemy jednak wiele modeli o rozdzielczości droższej niż standard Full HD. Wielu z nas nie wie jednak, jakie są faktyczne różnice między nimi, a także zastanawia się, jaki dobry Smart TV UHD 4K kupić.

Telewizory w technologii 4K UHD są jednymi z najnowocześniejszych na rynku. Urzekają świetną rozdzielczością, która generuje obraz nowej jakości, ale także oferują funkcje dodatkowe. Warto wybrać dobry Smart TV UHD, aby cieszyć się obrazem i zapewnić sobie moc rozrywki. Wyjaśniamy, co oznacza standard 4K UHD i na zwrócić uwagę.

4K UHD – czy warto?

Telewizory w technologii 4K będą dobrym wyborem ze względu na wyjątkowy i szczegółowy obraz. Posłuży nie tylko do oglądania telewizji, filmów czy seriali, ale także zdjęć. Jeśli dysponujemy aparatem nagrywającym w tej rozdzielczości, na dobrym Smart TV UHD 4K będziemy podziwiać najmniejsze detale. Taki telewizor można też podłączyć do Internetu!

Jeśli często włączamy filmy czy koncerty w bardzo wysokiej rozdzielczości, taki model będzie idealny. Jeśli jednak ma służyć głównie jako mebel w salonie i służyć do oglądania codziennych informacji oraz kablówki w niskiej rozdzielczości, jego zakup raczej mija się z celem.

Co oznacza standard 4K UHD?

Telewizory 4K charakteryzuje wyjątkowo wysoka rozdzielczość, a mianowicie 3840×2160 pikseli. Na ekranie jest aż cztery razy więcej pikseli niż w modelach standardowych, czyli Full HD. Warto też zapamiętać, że jedni producenci stosują określenie 4K, a inni Ultra HD lub UHD. Obecnie dobry Smart TV UHD można kupić w różnych wielkościach już za rozsądne pieniądze.

4K, a może 8K? Technologia przyszłości

Dobry Smart TV UHD 4K znajdziemy m.in. w ofercie Samsunga, Sony czy Philipsa. Jeśli szukamy modelu dla siebie, warto najpierw określić miejsce, w którym będzie stał lub wisiał, a następnie ustalić pożądany rozmiar, przedział cenowy i nasze potrzeby. Warto też obejrzeć kilka przykładowych modeli, aby mieć pewność, że wybrany przez nas będzie harmonizował z wystrojem wnętrza naszego mieszkania. Design to osobna kwestia, ale także odgrywająca bardzo ważną rolę podczas urządzania salonu czy sypialni.

Bez wątpienia 4K można określić jako przyszłość, gdyż jest to rozdzielczość imponująca. Obecnie jest to największa z dostępnych rozdzielczości, ale producenci telewizorów nie spoczywają na laurach i już pracują nad kolejną generacją, czyli 8K. Aż trudno wyobrazić sobie, jak będzie prezentował się na nich wyświetlany obraz, skoro już teraz na dobrym Smart TV UHD robi on ogromne wrażenie!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ