laptop poleasingowy

Komputer to obecnie praktycznie podstawa naszej pracy, rozrywki i nauki. Bez niego jest nam bardzo trudno funkcjonować, a gdy jesteśmy osobami będącymi często w rozjazdach, dochodzi jeszcze aspekt mobilności. W sytuacji gdy nie chcemy wydawać na sprzęt dużych pieniędzy możemy zdecydować się na zakup laptopa poleasingowego. Na czym dokładnie to polega? Jakie są największe zalety i wady laptopów poleasingowych? Dlaczego w ogóle warto się nad nimi pochylić, jeżeli szukamy urządzenia o umiarkowanych parametrach?

  1. Co to znaczy że laptop jest poleasingowy?
  2. Zalety zakupu laptopa poleasingowego
  3. Wady zakupu laptopa poleasingowego

Co to znaczy że laptop jest poleasingowy?

Wiele firm korzysta ze sprzętu elektronicznego biorąc go w leasing, ponieważ jest to bardziej opłacalne. Taka sytuacja oznacza, że przedsiębiorca płaci za narzędzia miesięczną ratę, a gdy leasing zbliża się do końca może wykupić urządzenia lub oddać je i wybrać sobie inne, nowe. Laptopy poleasingowe są więc sprzętem używanym, jednak zazwyczaj występują w dobrej konfiguracji i  są stosunkowo świeże. Jeżeli nie mamy bardzo dużych i ścisłych wymagań względem naszego komputera, warto rozważyć czy taka opcja nie będzie się nam opłacać.

Zalety zakupu laptopa poleasingowego

Największym plusem laptopów poleasingowych jest ich cena. Choć są to sprzęty stosunkowo młode, zwykle można dostać na nie bardzo atrakcyjną ofertę. Świetnie sprawdzą się więc w sytuacji, gdy chcemy kupić wiele jednostek na raz lub gdy nasz budżet jest dość mocno ograniczony. Urządzenia po firmach często są również dobrze utrzymane i dokładnie wyczyszczone, tak że dostajemy czysty system operacyjny do własnej dyspozycji. Kolejną zaletą jest właśnie posiadanie systemu – nie dostajemy tzw. golasa, a sprzęt na którym można już normalnie pracować, uczyć się i bawić.

Wady zakupu laptopa poleasingowego

Kupując laptopa poleasingowego musimy pamiętać że nie są to sprzęty nowe, więc okazjonalnie możemy mieć z nimi różne problemy – szczególnie na początku, gdy jeszcze jesteśmy na etapie konfigurowania urządzenia pod siebie. Dlatego właśnie dobrze jest wybierać tego typu laptopa w sprawdzonym miejscu, gdzie mamy pewność że ryzyko trafienia na bubel jest bardzo małe. innym minusem, jaki mają laptopy poleasingowe to fakt, że zwykle są to albo bardzo podstawowe albo już nieco starsze modele. Jeżeli więc zależy nam na najnowszym egzemplarzu wypuszczonym przez naszą ulubioną markę, to możemy mieć trudność ze znalezieniem takiego laptopa w gronie tych używanych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ