tester gier

Czy siedzenie w domu i granie w gry może być naszym zajęciem zarobkowym? Oczywiście, że tak! Umożliwia nam to zawód, jakim jest tester gier. Dla wielu osób taka praca może wydawać się spełnieniem marzeń! Jeśli kochamy gry to dodatkowo będzie to dla nas strzał w dziesiątkę. Chiński filozof Konfucjusz mówił niegdyś, że jeśli znajdziemy pracę, którą kochamy, to nie przepracujemy ani jednego dnia w swoim życiu. Praca będzie dla nas bardziej przyjemnością, niż obowiązkiem. Czy w takiej pracy możemy jednak dobrze zarobić? Na czym polega praca testera gier i ile zarabia się na takim stanowisku? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-tester-gier/ 

Na czym polega praca testera gier?

Jedną z najlepszych zalet wykonywania takiej pracy jest to, że nie musimy posiadać żadnych ukończonych studiów, aby ją wykonywać. Dużym atutem dla pracodawcy może być wykształcenie wyższe lub chociażby średnie, ale w ogóle nie jest ono wymagane. Na rozmowie o pracę natomiast liczyć się będą nasze doświadczenia z grami oraz wiedza o świecie gier. Im więcej wiemy, tym lepiej dla nas i lepiej będziemy wyglądać oczach potencjalnego szefa. Oczywiście nie jest to żadna wiedza teoretyczna lub taka, którą wyniesiemy ze szkoły. Jest ona spowodowana wielogodzinnym graniem i znajomością fabuły gier. Pracodawcy będzie zależało na tym, aby znaleźć osobę, która będzie w stanie pokazać mu jak najwięcej błędów w grze oraz poinformować go, to ewentualnie powinien polepszyć, aby doświadczenie w grze, którą kupi użytkownik, było jak najbardziej fascynujące.

Ile jest w stanie zarobić tester gier?

Jest to chyba najbardziej pożądane pytanie, jeżeli chodzi o samą pracę testera. Ile więc zarabia tester gier komputerowych? Wszystko zależne jest od jego doświadczenia oraz firmy, w której pracuje. Niestety zarobki ten nie wyglądają zbyt obiecująco. Szacuje się, że tester gier jest w stanie zarobić 3530 zł brutto, czyli na rękę wychodzi to jakieś 2576 zł. Zarobki testerów mieszczą się w widełkach wynoszących 3584 do 4960 zł netto. Być może takie zarobki nie wyglądają bardzo optymistycznie, ale może być to świetny zawód dla osób, które studiują zaocznie lub dla młodych osób szukających na siebie pomysłu zaraz po studiach. Oczywiście nie jest to praca na całe życie. Wiele testerów gier, mówi że ich zawód jest żmudny i monotonny, a w dłuższym czasie staje się on mało interesujący. Sama przyjemność z grania również spada, a wraz z ną nasza produktywność do działania.

Zobacz też: http://www.headset.pl/jak-wyglada-praca-testera-gier/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ