Ze względu na stały rozwój usług hostingowych, na rynku znaleźć można obecnie bardzo wielu usługodawców. Wybór dobrego dostawcy może być nieco problematyczny. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednie doświadczenie, profesjonalne wsparcie techniczne oraz własne centrum danych. Dopiero połączenie tych cech będzie mogło zapewnić stabilność i bezawaryjność hostingu.

Poziom bezpieczeństwa

Solidny dostawca powinien dbać o bezpieczeństwo serwerów. Każde centrum danych musi być wyposażone w zasilanie awaryjne, a serwery powinny pracować bez przerwy. Duże znaczenie mat także współpraca z niezależnymi dostawcami internetowymi, ponieważ daje to gwarancję braku zakłóceń podczas pracy serwisów internetowych należących do klientów. Należy także pamiętać o kopii zapasowej. Backup powinien być wykonywany automatycznie w ciągu każdej doby. Dzięki temu obsługa techniczna będzie w stanie odzyskać utracone dane nawet w przypadku pomyłkowego skasowania plików z serwera FTP.

Centrum danych

Bezpieczeństwo danych klientów w dużym stopniu zależy od klasy serwerowni. Centrum danych musi zapewniać nieprzerwaną pracę serwerów w każdych warunkach, co jest możliwe jedynie dzięki odpowiednim elementom infrastruktury. Klimatyzacja powinna utrzymać właściwą wilgotność i temperaturę w pomieszczeniu. Odpowiedni wybór miejsca przełoży się na bardziej wygodne użytkowanie, dlatego duże znaczenie ma także dogodna i bezpieczna lokalizacja. Zminimalizuje ona również ryzyko związane z ewentualnym zalaniem serwerów. Nowoczesne centrum danych powinno również korzystać z monitoringu oraz ochrony.

Obsługa klienta

Duże znaczenie w funkcjonowaniu operatora hostingu ma support. Obsługa techniczna powinna być dostępna dwadzieścia cztery godziny na dobę i zapewniać bezpośredni kontakt z administratorem. Dzięki dostępności fachowców możliwe jest uniknięcie problemów wynikających z nieprawidłowego działania strony. Dotyczy to każdego aspektu technicznego, z którym klient nie byłby sobie poradzić samodzielnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ