Czy gry konsolowe mogą pomóc w nauce?

Dzieci i nastolatki są w stanie godzinami grać na Xbox 360 czy innej konsoli. Rodzice mogą to wykorzystać, podsuwając im tytuły, które rozwijają konkretne umiejętności przydatne w szkole.

Gry na Xbox 360 niektórym kojarzą się z prostą rozrywką i marnowaniem czasu. Poniższe tytuły przeczą temu stereotypowi, a duży wybór gier na Xbox 360 i inne konsole sprawia, że można wybrać coś zarówno dla przedszkolaka, jak i maturzysty.

Jaka gra na Xbox 360 dla przedszkolaka?

Najmłodszym spodoba się Sesame Street: Once Upon A Monster, gra na Xbox 360 polegająca na rozwiązywaniu prostych łamigłówek i zadaniach ruchowych. Gracz śledzi przy tym przygody bohaterów Ulicy Sezamkowej, a ponieważ większość dzieci uwielbia tą bajkę, łatwo wciągają się one w fabułę gry. Przeglądaj pozostałe gry na Xbox 360 dla dzieci w wielu przedszkolnym lub czytaj dalej, jeśli szukasz czegoś dla ucznia podstawówki i liceum.

Istnieje też sporo gier, które rozwijają jedną, konkretną umiejętność. Nie sprawdzą się dla każdego, ale dla dzieci o szczególnych trudnościach czy predyspozycjach. Nastolatki, które mają zadatki na przyszłego inżyniera, chętnie spędzają całe godziny na graniu w Minecraft. To gra na Xbox 360 i komputer, w której można stworzyć dowolną rzecz, krajobraz czy narzędzie odpowiednio obrabiając kwadratowe bloki. Można to porównać do klocków, ale elektronicznych i wymagających dużej wyobraźni i wprawy.

Jaka gra na Xbox 360 dla przedszkolaka

Z kolei uzdolnieni muzycznie mogą zanurzyć się w rozgrywce w Rocksmitch 2014, czyli grze pomagającej nauczyć się gry na gitarze.

W które gry na Xbox 360 i Playstation warto grać przed maturą?

Na etapie, gdy w szkole pojawiają się zajęcia z fizyki, przydatna może być nieco starsza gra Quantum Conundrum. Aby rozwiązywać problemy logiczne, trzeba uświadomić sobie różne fizyczne prawa i wykazać się umiejętnościami analitycznymi, co na pewno przyda się później w szkole. Z kolei do nauki geografii nie ma lepszej gry niż National Geographic Challenge. Kilka tysięcy pytań i wirtualna podróż po całym świecie pozwala przyswoić dużo wiedzy w krótkim czasie i jeszcze dobrze się przy tym bawić.

W które gry na Xbox 360

Jeśli chodzi o najstarszą młodzież, to doceni ona grę Body and Brain Connection. Na podobnym koncepcie opierają się aplikacje na telefon do trenowania mózgu, z tym że tu zadania są poważniejsze, a dzięki interaktywnemu interfejsowi rozgrywka daje więcej satysfakcji. Gracz staje przed problemami logicznymi czy matematycznymi podanymi w ciekawej formie wyzwania. To idealny pomysł na przerwę w nauce do matury. Na Xbox Live można też ściągnąć grę Quarrell, która opiera się na podobnej zasadzie, co Scrabble. Gra w wersji angielskiej pomoże kilku osobom jednocześnie przygotować się do ważnego egzaminu z angielskiego.

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ