Cyberpunk 2077

CD Projekt Red jest znany z bardzo dobrych tytułów, przede wszystkim w postaci wciąż genialnego Wiedźmina 3. Po wielu latach od momentu rozpoczęcia prac, wielkimi krokami nadchodzi także Cyberpunk 2077 – pierwsza tak duża gra, którą developer wypuści najpewniej jeszcze w tym roku, a która nie należy do uniwersum białowłosego łowcy potworów. Czego możemy spodziewać się po nowym, zupełnie odmiennym tytule od CDPR? Gdzie i w jakim wydaniu możemy kupić tę grę? Jakie są wymagania sprzętowe Cyberpunka i o co w nim tak właściwie chodzi?

  1. Skąd wziął się Cyberpunk 2077?
  2. Wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077
  3. O czym jest Cyberpunk 2077?
  4. Kiedy wyjdzie i gdzie kupić Cyberpunk 2077?

Skąd wziął się Cyberpunk 2077?

Pomysł na grę wziął się od innej gry – papierowego RPG Cyberpunk 2020, stworzonego przez Mike’a Pondsmitha. Podobnie, jak pierwowzór, wersja cyfrowa rozgrywa się w futurystycznym, nowoczesnym świecie, gdzie nie ma tematów tabu, a każda postać to unikalna jednostka o bogatej historii. Pomysł na przeniesienie wersji klasycznej do świata gier video narodził się w 2012 roku i właśnie od tego czasu fani cierpliwie czekają, aż CD Projekt Red w końcu wypuści swoje nowe dziecko w świat. Jest to niewątpliwie bardzo imponujący czas produkcji, długi nawet jak na warszawskie studio. Patrząc jednak przez pryzmat Wiedźmina 3 – zdecydowanie warto poczekać.

Wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077

Dokładne dane sprzętowe nie są jeszcze znane, warto jednak przyjrzeć się specyfikacji komputera, na jakim pokazano grę na targach E3 2019. Podczas eventu wykorzystano maszynę opartą o procesor Intel Core i7-8700K oraz kartę Titan RTX i 32 GB RAM. Biorąc też pod uwagę fakt, że każda gra od CD Projekt Red jest wymagająca dla sprzętu graczy, jeżeli chcemy zagrać od razu po premierze, być może będziemy musieli zrobić także wymianę podzespołów w naszym pececie.

Poza wersją na „blaszaka” Cyberpunk 2077 zostanie wydany także na konsole PlayStation oraz Xbox.

O czym jest Cyberpunk 2077?

Fabuła Cyberpunk 2077 rozgrywa się na terenie mrocznego i nowoczesnego Night City. Jest to świat podzielony, w którym różnice i rozwarstwienie społeczne jest bardzo wyraźne i jaskrawe, a miastem rządzą megakorporacje, dla których liczy się tylko zysk. Główny bohater, mężczyzna o enigmatycznymi imieniu V, ma w zasadzie tylko jedno zadanie – przeżyć. Wcielający się w niego gracz szybko weźmie sobie to zadanie mocno do serca, ponieważ wyruszy na poszukiwanie implantu zapewniającego nieśmiertelność. Po drodze czeka go przy tym wiele przygód i przeszkód, z którymi będzie musiał sobie poradzić – pokojowo lub siłą.

Cyberpunk 2077 jest grą na pograniczu gatunków. Z jednej strony to rozbudowany RPG, w którym poczynania i decyzje bohatera mają wpływ na to, co dzieje się wokół niego w świecie przedstawionym w rozgrywce. Z drugiej strony tytuł wykorzystuje elementy charakterystyczne dla strzelanek FPP, przez co ilość emocji i wrażeń na pewno będzie niezapomniana.

Kiedy wyjdzie i gdzie kupić Cyberpunk 2077?

Planowana data premiery została ostatnio przesunięta. Obecnie developerzy planują wypuścić grę do sprzedaży 17 września 2020. Jeżeli jednak jesteśmy niecierpliwi i chcemy już teraz doświadczyć Night City, możemy zaopatrzyć się w preorder – te dostępne są zarówno na platformie twórców gry, czyli GOGu, a także w dobrych sklepach i sklepach online. Przewagą preordera jest dodatkowa zawartość, jak miniaturowy artbook z grafikami z gry, sountrack, pocztówki z rozświetlonego neonami megapolis i wiele innych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ