Darmowe gry na Nintendo Switch

Kupno gier na Nintendo Switch zwykle wiąże się z całkiem sporym wydatkiem, często przekraczającym 200 złotych. Nie każdego jednak stać na regularne kupowanie nowych gier w takich cenach. Na całe szczęście w Nintendo eShop obecne są również ciekawe produkcje za darmo. Postanowiliśmy zatem zrobić zestawienie takich tytułów.

Kitten Squad

Kitten Squad to gra, za którą odpowiada PETA, organizacja zajmująca się ochroną zwierząt. Fabuła tej prostej gry polega na tym, że na SeaLand Marine Park przybyły tajemnicze roboty, które zniewoliły mieszkające tam orki. Gracze jako członkowie kociego składu muszą walczyć o uwolnienie zwierząt. Mają do tego spory arsenał broni. Jest to prosta produkcja, która bardziej może się kojarzyć z oprogramowaniem na smartfony czy tablety.

Pinball FX3

Pinball FX3 to ciekawa produkcja dla tych osób, które cenią sobie grę na flipperach. Raczej zasad rozgrywki nie musimy tłumaczyć. Gracze otrzymują tutaj wiele stołów do zabawy, a ponadto mają okazję do zaimportowania wielu stołów z dwóch poprzednich edycji Pinball FX. Postawiono tutaj również na rozwój gry sieciowej, gdzie nie tylko można walczyć z innymi graczami, lecz również brać udział w turniejach, ligach, piąć się w rankingach. 

Arena of Valor

Arena of Valor to dzieło firmy Tencent Games. Jest to sieciowa gra bitewna z gatunku MOBA, która pod wieloma względami nawiązuje do popularnego tytułu z PC League of Legends. Zadebiutowała na Nintendo Switch w 2018 roku, choć już 2 lata wcześniej można było w nią zagrać na urządzeniach z systemem Android. Jest to wręcz klasyka gatunku, gdzie mamy do wyboru jedną z kilku postaci o unikalnych cechach i mocach, a następnie toczymy drużynowe pojedynki w trybie 5 na 5. Naszym nadrzędnym zadaniem jest zniszczenie bazy przeciwnika.

Paladins

Paladins to gra, która bezpośrednio rywalizuje z Overwatch i niestety pojedynek ten przegrywa. Niemniej jednak to darmowa alternatywa, która jest warta uwagi dla typowego miłośnika FPS fantasy. Do wyboru mamy tutaj ponad 30 postaci, które oprócz podstawowej umiejętności mogą mieć przypisane również 4 dodatkowe. Ponadto w toku gry zdobywamy karty graczy, które możemy aktywować przed pojedynkiem. Sama rozgrywka polega na starciu dwóch drużyn po 6 zawodników. Podstawowym trybem jest oblężenie, gdy jedna z drużyna z pomocą maszyny oblężniczej ma za zadanie zniszczyć bazę przeciwnika. Atutem są tu przede wszystkim duże i rozbudowane mapy.

SMITE

SMITE to zupełna nowość na Nintendo Switch, która swą premierę miała 24 stycznia. Obecna jest jednak w sieci od 2015 roku. To kolejna w zestawieniu gra typu MOBA, jednak z elementami zręcznościowymi. W SMITE znajdziemy ponad 90 postaci nawiązujących do wierzeń i mitologii. Oczywiście każdy z bohaterów dysponuje zupełnie innymi mocami. Naszym zadaniem jest dotarcie do bazy wroga, w której znajduje się Minotaur. Pomagać nam w tym będzie kilku innych bohaterów. Innowacją jest to, że widok mamy zarówno z góry jak i z kamery za postacią. Zamiast wydawać bohaterowi komendy jedynie kursorem, możemy nim sterować klawiaturą, tak jak w zręcznościówkach. Liczy się zatem tutaj refleks.

Fallout Shelter

Fallout Shelter to poboczna gra należąca do popularnej serii Fallout. Jest to produkcja o charakterze strategicznym i ekonomicznym, gdzie naszym zadaniem jest rozwój schronu przeciwatomowego i jego mieszkańców. Liczy się zatem tutaj zdobywanie surowców i zapasów, rozmnażanie społeczności, przyjmowanie nowych mieszkańców. Poszczególne jednostki możemy szkolić, dbać o ich morale. Od tego zależy przetrwanie całej społeczności.

Fortnite: Battle Royale

Na koniec chyba najpopularniejsza darmowa gra na Switcha. Rozgrywka odbywa się tutaj w trybie multiplayer, gdzie 100 graczy zostaje zrzuconych z bojowego busa na wybraną mapę. Naszym zadaniem jest przetrwać, zdobyć broń, ekwipunek, budować kryjówki i pokonać innych graczy. Wygrywa tylko ten, kto ostatni pozostanie przy życiu. To wręcz internetowy pojedynek Gladiatorów czy Igrzyska Śmierci.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.nintendoswitch.pl

[Głosów:10    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ