Etui na telefon

O tym, że telefony komórkowe ulegają awariom – wie każdy ich posiadacz. Nie każdy jednak wyciągnął z tej wiedzy odpowiednie wnioski. Telefony bowiem ulegają usterkom stosunkowo regularnie i często, a znaczna ich część ma przyczynę w niewłaściwym sposobie posługiwania się urządzeniem. Na szczęście, by się zabezpieczyć przed usterką, wystarczy sięgnąć po odpowiednie etui na telefon. Jaki rodzaj etui warto wybrać oraz jak odnaleźć to właściwe wśród wielu dostępnych? Tego dowiesz się z tekstu poniżej.

Ochronne etui na telefon – kilka porad przed zakupem

Uszkodzenie telefonu to zupełnie normalna sprawa. Poszukując etui, na telefon warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na sposób, w który będzie ono osłaniać Twoje urządzenie. Zabezpieczenie może być bowiem sprofilowane pod kątem różnych typów usterek – upadkiem na podłogę, nadmiernego nacisku w kieszeni lub plecaku.

Podstawową osłonę tworzy szkło hartowane, którego cieniutką warstwę warto nałożyć na ekran. Stanowi ono ochronę wszystkich typów smartfonów, utrudniającą uszkodzenie wyświetlacza. Wiele spośród dostępnych szkieł hartowanych jest w wysokim stopniu odporne na siły fizyczne – stanowi solidną barierę uniemożliwiającą rozbicie szybki nawet w czasie intensywnego uderzania młotkiem.

Oprócz nich znajdziesz także ochronne folie na telefon, o podobnym zastosowaniu choć odmiennych funkcjach. Przede wszystkim – osłaniają wyświetlacz przed porysowaniem, draśnięcia oraz innymi uszkodzeniami ich powierzchni. Niestety, ale folie nie są zbyt wytrzymałe i nie uchronią twojego telefonu w momencie upadku na twarde podłoże.

Etui na telefon – jakie wybrać, by trafić?

Oprócz szkła i folii warto także rozważyć zakup specjalnego etui na telefon, które będzie jego dodatkowym zabezpieczeniem. Do najczęściej wykorzystywanych należą etui w formie skórzanej kabury. Rozwiązanie to jest wybierane przez różnych odbiorców. Najczęściej sięgają po etui wykonane ze skóry naturalnej, lub ekologicznej utwardzonej. W kaburze mieści się cały telefon, przez co jego powierzchnia jest w pełni osłonięta. Kabury są zazwyczaj wyposażone w odchylane wieko, w którym znajduje się magnes. Rozłożenie i ponowne założenie kabury jest bardzo łatwe, a same pokrowce cieszą się niezwykle dużą popularnością.

Futerał to kolejny chętnie wybierany typ etui. Jest wyposażone w klapkę osłaniającą ekran oraz wzmocnioną podkładkę od tyłu. Futerały należy dobierać do konkretnego modelu telefonu, a rozbudowaną ofertę tego typu osłon oferuje hurtownia części do telefonów GSMOK. Niektóre spośród dostępnych są zaledwie kilka milimetrów grubsze niż sam telefon, co dodatkowo zwiększa ich użyteczność.

Etui typu plecak to kolejny rodzaj popularnych etui na smartfona. Najczęściej wybierane są produkty silikonowe, utrzymane w rozbudowanej i atrakcyjnej kolorystyce. Wiele osób wybiera pokrowiec odpowiadający ich preferencjom estetycznym, pasujące do ich stylu ubioru lub w inny sposób atrakcyjne wizualnie.

Bumpery to ostatnia kategoria etui na telefon, o której pragniemy opowiedzieć. Bumpery to odmiana silikonowych case’ów pozbawionych jednak pleców. Nakładane są na ramę telefonu, dzięki czemu wzmacniają jego konstrukcję oraz osłaniają krawędzie. W rezultacie telefon w mniejszym stopniu odczuje skutki zderzeń z twardym podłożem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ