Sposób na estetyczne wnętrza

Mimo nieustannie pojawiających nowych trendów wnętrzarskich jedna kwestia wciąż pozostaje bez zmian – od lat wyznacznikiem stylowego wystroju jest estetyka. Estetyka przejawia się nie tylko w starannym dopasowaniu wszystkich elementów wyposażenia, ale także w zastosowaniu pomysłowych rozwiązań. O jakich rozwiązaniach mowa?

Sprytne systemy przechowywania

Ubrania, buty, biżuteria, domowe sprzęty, gadżety i akcesoria porozrzucane po całym lokum mogą zniszczyć nawet najlepiej dopracowany wystrój. W estetycznym, zadbanym domu każda rzecz powinna mieć swoje miejsce. Na wierzchu powinny stać wyłącznie dekoracje i drobne sprzęty, z których korzystamy na co dzień – np. ekspres do kawy. 

Jak przechowywać rzeczy w domu? W plastikowych lub szklanych pojemnikach i słoiczkach można umieścić jedzenie – zarówno w szafkach, jak i w lodówce. Idealnym miejscem na dziecięce zabawki są duże kosze z miękkiego materiału lub z wikliny, a także ozdobne pudełka – kartonowe lub plastikowe. Bardzo przydatne w estetycznym domu są organizery do szuflad, czyli specjalne wkłady podzielone na mniejsze i większe pojemniki. Organizery ułatwiają przechowywanie bielizny, skarpet, kosmetyków, sztućców i innych drobnych elementów.

Listwy maskujące kable

Problemem w wielu mieszkaniach są kable, do których przyczepiają się kołtuny kurzu. Splątane kable nie tylko wyglądają bardzo nieestetycznie, ale także stanowią potencjalne zagrożenie dla każdej osoby przebywającej w danym miejscu. O przewody rozciągnięte na podłodze łatwo się potknąć. Na szczęście można w prosty sposób uporać się z tym problemem. Rozwiązaniem jest listwa maskująca kable.

Listwy maskujące można zamontować zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Doskonale nadają się do estetycznego maskowania przewodów poprowadzonych do telewizora, odtwarzaczy, dekoderów i innych urządzeń z tej kategorii. Na rynku dostępne są różne rodzaje listew. Dzięki temu można doskonale wkomponować je w aranżację wnętrza. W sklepie SPEC KABLE znajdziesz m.in. klasyczne białe i czarne listwy, wersje szare i brązowe, a także modele wyglądem przypominające naturalne drewno. Listwy można dowolnie przycinać i w ten sposób dopasować je do konkretnych kabli. 

Jak ukryć karnisz?

Odpowiednio dobrane firany i zasłony dodają przytulności i tworzą we wnętrzu wyjątkowo klimatyczny nastrój. Ponadto skutecznie chronią przed spojrzeniami przechodniów. Zasłony zaciemniające dodatkowo zabezpieczają wnętrza przed nagrzewaniem. 

Firany i zasłony wiesza się na karniszach, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Jak zakryć szyny karniszowe? Można wykorzystać do tego:

  • osłony z płyt gipsowo-kartonowych,
  • maskownice gipsowo-kartonowe ze styropianowym wypełnieniem,
  • zabudowy z listew maskujących wykonanych z polistyrenu i poliuretanu,
  • sztukaterię.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ