Kampanie email – najlepsza metoda obsługi i pozyskiwania klientów dla Twojej firmy!

Każda firma istnieją na rynku pragnie mieć, jak najwięcej zadowolonych klientów. Najlepszym sposobem umożliwiającym zjednanie dużej ilości konsumentów jest skuteczna reklama. Reklama firmy może być przeprowadza w różnoraki sposób, do najczęściej stosowanych narzędzi promocyjnych należą – reklamy wysyłane za pomocą Internetu oraz dostarczane w sposób bezpośredni.

W skład narzędzi wykorzystywanych do reklamy za pomocą Internetu na pewno wchodzą: strony internetowe firmy, fanpage na portalach społecznościowych, fora i serwisy z ogłoszeniami, newslettery, rabaty i bony, kampanie email z wiadomościami promocyjnymi. Do narzędzi marketingowych stosowanych w reklamie bezpośredniej firmy znajdziemy między innymi: plakaty, ulotki, billboardy i wiele innych nośników danych.

Współcześnie na rynku najpopularniejszą i najlepiej działającą reklamą jest promocja firmy za pomocą Internetu. Tworzone są spersonalizowane wiadomości, które mogą trafić do wybranej grupy potencjalnych klientów i dzięki temu zwiększyć zyski firmy, bez jej dużego obciążenia finansowego wydanego na kampanię reklamową.

Najlepsze metody na reklamę swojej firmy mające na celu zwiększenie grona klientów

Dobrym wyjściem dla każdego przedsiębiorcy jest zgłoszenie się do agencji marketingowej, która pomoże nam wybrać odpowiednie działania dla naszego produktu lub usługi. Agencja na pewno Ci zaproponuje różne akcje promocyjne i sposoby reklamowania naszej firmy.

Platforma sms

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na działania reklamowe za pomocą elektronicznych skrzynek pocztowych oraz platformy sms. Platformy sms dają bardzo dużo korzyści dla firmy i nie wymagają dużego wysiłku. Dodatkowo są dużo tańszą opcją promocji w porównaniu do tradycyjnych kanałów – telewizja czy radio. Przeprowadzane są przez liczne firmy zewnętrzne np. redlink, które bazują na nowoczesnych narzędziach i rozwiązaniach. Pozwalają przywrócić lub uzyskać efektywną komunikację z klientami w szybkim czasie. Wszelkie pieniądze wydane na inwestycję w firmę zewnętrzna szybko się zwracają i owocują sprawną płynnością finansową firmy. Korzystanie z platformy sms pozwala dostarczać klientom wiadomości o promocjach, rabatach, nowych produktach w sposób delikatny i motywujący.

Kampania email

Kampanie email to również świetna możliwość rozwoju każdej firmy. Pozwala szybko trafić do nowych klientów oraz utrzymać dobry kontakt ze stałymi konsumentami. Każdy komunikat może dotrzeć do ogromnej grupy osób w tym samym czasie. Dodatkowo nie potrzebujesz zatrudniać nowych pracowników (np. do roznoszenia wiadomości promocyjnych) wystarczy, że stworzysz wiadomość i prześlesz ją w jednym momencie do wszystkich wybranych klientów.

Kampanie email mogą być dokładnie spersonalizowane, dzięki temu szybko budują więź pomiędzy Twoim pracownikiem, a klientem. W wiadomościach dobrze odnajdują się zwroty typu ,, Szanowna Pani Karolino, Cześć Maciek!” i inne podobne sformułowania ( w zależności od branży oraz oferowanych usług i produktów).  Kampanie email mogą być rozsyłane cyklicznie lub w dowolnych odstępach czasu. Bardzo ważną zasadą jest wzbudzenie zaufania klienta oraz pozyskanie jego zainteresowania. To właśnie klient po pewnym czasie ma oczekiwać na naszą wiadomość z rabatem. Oczywiście może domyślać się, że otrzyma ją w konkretnym dniu np. na swoje urodziny lub przed Świętami. Właśnie w taki sposób prowadzone kampanie email oraz sms pozwalają zdobyć wielu klientów i owocują dużymi zyskami dla firmy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ