Obecnie panuje moda na posiadanie gadżetów komputerowych. Jednym z nich jest właśnie tablet. Jest to po prostu mały i przenośny komputer, który posiada duży ekran, wyposażony w technologie multi-touch. Sprawdzi się zarówno do gier, jak i przeglądania internetu, czy też płacenia rachunków. Jego zaletą jest niewątpliwie lekkość i kompatybilność. Można z niego korzystać kiedy tylko mamy potrzebę. Zmieści się niemal wszędzie, nawet w małej torebce.

Dlaczego warto mieć tablet?

Jest to urządzenie elektroniczne, które dzięki parametrom ma płynne działanie. Pełni funkcję rozrywkową. Zatem sprawdzi się do grania w gry online. To doskonała możliwość spędzania wolnego czasu. Dzięki wydajnej baterii, można z niego korzystać nawet w trakcie długiej podróży pociągiem, która nam minie na pewno szybciej. Pozwala także na oglądanie filmów, czy też robienie zakupów online. Jeżeli zainstalujesz odpowiedni program, tablet może służyć ci jako nawigacja samochodowa. Wielodotyk pozwala na korzystanie z urządzenia wszystkimi palcami. Na tablecie można również słuchać muzyki oraz czytać książki. To małe urządzenie zapewnia wiele możliwości i zadowoli każdego fana drobnej elektroniki.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tabletu?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ekran, a dokładnie jego rozdzielczość. FullHD zapewnia najlepszą jakość obrazu. Standardowa wielkość tabletu to 7 cali, dostępne są modele większe, jak i mniejsze, wybór odpowiedniego zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb oraz upodobań. Warto zdecydować się na model, który jest odporny na zarysowania i oprócz wbudowanego wi-fi posiada także modem 3G. System operacyjny zależy od marki tabletu, zatem najlepiej wybrać model, który będzie miał ten sam system operacyjny, co np. smartphone. Jeżeli chodzi o parametry techniczne powinien posiadać co najmniej 2-rdzeniowy procesor, natomiast pamięć Ram wpływa na działanie wszystkich aplikacji.

Jaki tablet wybrać?

Tablet służy głównie rozrywce, więc wybór odpowiedniego zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Wielkość i przekątna ekranu wpływają na komfort użytkowania. Na pewno ważniejsze są parametry. Na stronie internetowej empik.com znajdziesz szeroki wybór najlepszych tabletów.

Apple iPad posiada pamięć o przekątnej 9,7 cala. Zaopatrzony jest w Wi-Fi zatem można z niego korzystać niemal wszędzie. Dzięki pamięci 34 GB, można ściągnąć wiele aplikacji, które nie będą spowalniać procesora. Bateria działa nawet 10 godzin, bez konieczności doładowywania. Zatem sprawdzi się nawet w trakcie długich podróży. IPad wyróżnia się mocną i designerską obudową. Jest ona bardzo trwała, dzięki najwyższej jakości aluminium. Jest on bardzo lekki i cienki. Doskonale trzyma się go w ręce. Wyposażony jest w 8 megapikselowy aparat, który pozwoli wykonać doskonałej jakości zdjęcia. Z kolei funkcja video pozwala na darmowe videorozmowy, dzięki funkcji facetime. Jest także bardzo łatwy w korzystaniu, blokuje i odblokowuje się tylko jednym palce. Nie ma zatem konieczności ustawiania hasła.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ