Wybieramy komputer stacjonarny do gier do 2000 złotych

Komputery stacjonarne dla graczy to zazwyczaj spory wydatek, ponieważ twórcy gier stawiają coraz to wyższe wymagania przed poszczególnymi podzespołami komputerowymi. Chociaż nie każdy może sobie pozwolić na sprzęt z najwyższej półki, na rynku można dostać także komputer w cenie do 2000 zł.

Obudowa i zasilacz

Obudowa ma duży wpływ na wydajność komputera, więc warto postawić na produkt posiadający filtry zabezpieczające przed kurzem i dwa wentylatory chłodzące. Modecom Mag C4 o budowie w standardzie midi posiada takowe wyposażenie. W obudowie można zamontować także płyty główne ATX lub micro ATX. Jest również możliwość montażu dodatkowych czterech wentylatorów oraz systemu wodnego chłodzenia. Do dyspozycji mamy 3 porty, 2 gniazda na słuchawki i mikrofon, czytnik kart pamięci SD i TF, kontroler do regulacji prędkości obrotowej wentylatorów, możliwość zamontowania 6 dysków twardych oraz system organizacji kabli we wnętrzu obudowy, który poprawia wentylację powietrza.

Zasilacz jest niezwykle i istotny i niezbędny. Śmiało można postawić na Modecom Feel 500W, który jest wyposażony w regulację obrotów wentylatora, co pozwoli na wykorzystanie pełnej mocy komputera przy jednocześnie cichej pracy. Wyposażenie zawiera także komplet filtrów zabezpieczających przed przepięciem i zwarciem, trzy złącza SATA, dwa MOLEX oraz jeden FDD i PCI-E.

Płyta główna i procesor

Jako, że to właśnie od płyty głównej w dużej mierze zależy funkcjonalność i efektywność pracy komputera, warto postawić na sprzęt dobrej jakości. Sprawdzi się model Asus B150 PRO Gaming D3.w standardzie ATX. Płyta ta wyposażona jest w podstawkę LGA 1151, 4 gniazda pamięci DDR3, 6 portów SATA 6 Gb/s, 1 x USB 3.1 typ A, 1 x USB 3.1 typ C, 6 x USB 3.0, 6 x USB 2.0, 1 x RJ45 oraz 2 x PS/2. oraz zintegrowany procesor graficzny (VGA i HDMI) i 8-kanałowy układ dźwiękowy.

Procesor, pamięć, karta graficzna

Godnym plecenia jest procesor Intel Core i3 6100 2×3.7 GHz, wyposażony w 2 rdzenie wspierające technologię Hyper Threading, 3 MB pamięci podręcznej oraz zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 530. Jeśli chodzi o pamięć, to ciekawy jest zestaw Kingston HyperX FURY DDR3 1600 MHz 2×4 GB CL 10 z funkcją rozpoznawania platformy. Pamięć posiada radiator odprowadzający ciepło. Z kolei karta graficzna GIGABYTE GeForce GT 740 OC 1 GB DDR5. posiada porty: HDMI, 2 x DVI oraz D-Sub i wspierana jest przez technologie CUDA, HDCP oraz standardy OpenGL 4.2 i DirectX 11.2.

Jaki dysk twardy i napęd DVD?

Jeśli chodzi o dyski twarde to sprawdzą się produkty firmy Seagate czy Western Digital, które wyposażone są w interfejs SATA 3 oraz technologię NCQ. Z kolei sprawdzony napęd DVD to Samsung SH-216 wyposażony w interfejs SATA, bufor o pojemności 2 MB oraz czarny panel przedni. Mamy tu technologię Double OPC, która optymalizuje moc lasera.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ