monitor dla gracza
fot. pexels.com

Zainteresowanie światem gier to nie tylko hobby, to styl życia. Jeśli gaming to również twój sposób na życie – koniecznie sprawdź, jaki monitor sprawdzi się do gier najlepiej. Być może stoisz właśnie przed wyborem tego idealnego monitora lub chcesz sprawić komuś przyjemność w postaci prezentu, którym będzie właśnie monitor do grania. Koniecznie sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego najlepszego monitora do grania!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jaki-monitor-do-gier/

Zwróć uwagę na wielkość i kształt monitora

Wielkość i kształt monitora to jedne z kluczowych wyznaczników, jakimi należy kierować się podczas wyboru tego najlepszego i najbardziej praktycznego monitora do gier. Wszystko zależy od specyfiki gier, w jakie gramy, natomiast wielu graczy jednogłośnie przyzna, że im większy monitor tym lepiej. Wraz z wielkością w parze idzie kształt monitora. Nie chodzi tutaj o to czy monitor jest kwadratowy czy prostokątny, ale o to czy jest zaokrąglony. To zaokrąglenie polega na tym, że zewnętrzne granice monitora są skierowane do środka, jakby wywinięte. Dzięki temu obraz jest bardziej przestrzenny, trójwymiarowy i sprawia, że rzeczywistość w grze nabiera większego realizmu.

Parametry monitora

To również kluczowa kwestia, którą koniecznie należy uwzględnić podczas poszukiwań idealnego monitora do gier. Mogłoby się wydawać, że im większy monitor i tym samym nieco wygięty, tym jednocześnie będzie miał lepsze parametry i specyfikację. Niestety nie zawsze te elementy idą ze sobą w parze. Czasem jest tak, że duży monitor jest podejrzanie tani. Zagłębiając się w jego parametry odkrywamy, że jest to spowodowane właśnie tym, że nie są one zbyt mocne i dobre.

Monitor dostosuj do gry

W zależności od rodzaju gier, sprawdzi się inny monitor. Ważne jest zatem, aby uwzględnić czy gramy w gry RPG czy są to strzelanki, a może jeszcze inny rodzaj gry. Dobrym sposobem jest zwyczajnie zapytać innych graczy, z jakich oni korzystają monitorów. Co istotne, należy pamiętać o innych sprzętach, wspomagających komfort gry – myszce, klawiaturze, głośnikach. Każdy z tych elementów sprawia, że gra przebiega sprawniej i można wykorzystać jej cały potencjał.

Przeczytaj też: http://e-chlopak.pl/najczesciej-popelniane-bledy-w-rozmowie-o-podwyzke/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ