jaką kolejkę dla dziecka kupić?

Kolejki elektryczne stanowią doskonałą i wielogodzinną formę rozrywki dla całej rodziny. Podczas zabawy kolejką każde dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię oraz zdolności manualne. Dodatkowo maluchy uczą się jak budować. Ten rodzaj zabawy przeznaczony jest zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

Rodzaje kolejek dziecięcych

Przyglądając się rodzajom kolejek dla dzieci, zauważymy że są trzy podziały. Pierwszy podział zabawek, to podział ze względu na wiek. Drugi podział jest ze względu na części, z których się składa kolejka. Z kolei trzeci podział jest, ze względu na materiał i sposób wykonania.

Każda zabawka dostępna w sklepie ma wyznaczoną dolną granicę wieku. Dzięki takiemu oznaczeniu dowiemy się, czy dana kolejka jest odpowiednia dla naszego dziecka. Jeżeli wybieramy kolejkę dla młodszego dziecka, zwróćmy uwagę czy nie posiada ona małych i ostrych elementów. Producenci przestrzegają takich zasad, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

Kolejki dla dzieci  - rodzaje

Kolejka zazwyczaj występuje w zestawie z takimi elementami jak tory, lokomotywa i wagony. Istnieje możliwość dokupienia poszczególnych dodatków. Dzięki takiej możliwości łatwiej jest wymienić uszkodzone elementy, bez konieczności kupowania nowego zestawu.

Obecnie najpopularniejsze są kolejki, wykonane z drewna lub plastiku. Kolejka drewniana przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, z kolei plastikowa jest zasilana na baterię, więc stanowi świetną zabawę dla starszego dziecka.

Jakie korzyści płyną z zabawy kolejką?

Większość rodziców stawia na zabawki, które nie tylko są formą zabawy, ale i niosą wymierne korzyści dla malucha. Co daje dziecku zabawa kolejką?

Kolejka drewniana sprawia, że dziecko poprzez poruszanie swoimi rączkami, rozwija motorykę i sprawia że ruchy są lepiej skoordynowane. Maluch podczas składania swoich pierwszy tras kolejki, doskonale ćwiczy zmysł przestrzenny, logikę oraz cierpliwość. Kolejka elektryczna za to wprowadza do zabawy, takie pojęcia jak napęd i siła. To one sprawiają, że lokomotywa może z sześcioma wagonikami wjechać na lekką górkę.

Przeczytaj też: http://www.klinikafinansowa.pl/pojazdy-dla-dzieci-jaki-wybrac-pierwszy-pojazd-dla-malucha/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ