Który joystick do komputera wybrać?

Chociaż w wielu przypadkach joysticki zostały zastąpione przez pady, to nadal są świetnym kontrolerem do wielu gier komputerowych. Pierwsze tego typu urządzenie było prostym gadżetem do sterowania w grach, ale popularność joysticków sprawiła, że obecnie mamy w czym wybierać. Który joystick jest najlepszy?

Do czego nam joystick i jaki model wybrać?

Joystick jest gadżetem przeznaczonym tylko do kilku gatunków gier typu stymulatory samolotów czy też bijatyki. Joystick przypomina drążek sterowniczy, co pozwala wczuć się w rolę pilota i sterować znacznie precyzyjniej. Niektóre z nich przypominają stare automaty do gier, co wykorzystywane jest przez wszystkich profesjonalnych graczy.
Jeśli panujemy kupić joystick, to najlepiej postawić na firmy, które słyną z produkcji akcesoriów dla graczy. Nie dość, że mamy pewność co do jakości produktu, to jeszcze możemy liczyć na sporą rozpiętość cenową. Najtańsze joysticki można już dostać w cenie 50-60 złotych, a ceny tych bardziej zaawansowanych mogą sięgać nawet kilkuset złotych.

Logitech Extreme 3D Pro jest tańszym produktem o wartości ok. 130-200 złotych i posiada 12 programowalnych przycisków, co pozwala na ustawienie wszystkich komend na jednym kontrolerze. Ten model joysticka ma 8-pozycyjny przełącznik pozwalający na zmianę broni czy też kamery, a dodatkowo wyposażony jest w szybkostrzelny spust.

Z kolei Mad Catz Cyborg V1 posiada pięć podstawowych przycisków oraz jeden Shift, który pozwala pełnić pozostałym przyciskom aż dwie funkcje, więc użytkownik ma do dyspozycji aż 10 programowalnych przycisków. Joystick ten wyposażony jest również w przepustnicę, a przy tym może pochwalić się kompaktowymi rozmiarami. Cena to ok. 100-150 zł.

Dla lewo- i praworęcznych osób powstał Thrustmaster T-16000M mający aż 12 programowalnych przycisków, 3 wymienialne elementy oraz technologię H.E.A.R.T. składającą się z czujników magnetycznych. To precyzyjne urządzenie kosztuje 200-250 zł. Z kolei Thrustmaster Jotas Warthog jest hitem wśród graczy i kosztuje ponad 1000 zł. Jest to dokładna replika z samolotu A 10-C Warthog. Wyposażony jest w 17 przycisków akcji, panel kontrolny, zwrotnicę, drążek o rozdzielczości aż 16000×16000 pikseli oraz wzmocnioną konstrukcję metalową.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ