Jak oszczędzać energię dzięki Smart Panel?

Za sprawą nowoczesnych rozwiązań technologicznych można oszczędzać jeszcze większą ilość energii w dużych obiektach. Jednym z tego rodzaju systemów jest Smart Panel, który przeznaczony jest do stosowania w obiektach mających więcej niż 10 tysięcy metrów kwadratowych.

smartpanel

Producent Smart Panel, firma Schneider Electric, specjalizuje się od lat w produkcji paneli elektrycznych, które pozwalają na łatwiejsze zarządzanie zużyciem energii w budynkach. Rozwiązania oferowane przez firmę umożliwiają szybki dostęp do danych na temat energii, w tym również występujących w instalacjach anomalii, a także na natychmiastową reakcję, co zwiększa poziom bezpieczeństwa. Smart Panel został opracowany w celu zminimalizowania strat energii oraz obniżenia jej zużycia, a przy tym również ochrony środowiska naturalnego.

Smart Panel ma wszechstronne zastosowanie – sprawdza się zarówno w obiektach nowych, jak i tych istniejących, między innymi w biurach, centrach i lokalach handlowych, hotelach czy budynkach użyteczności publicznej.

Zastosowanie Smart Panel odbywa się w trzech prostych krokach:
1. Zmierz – wbudowane w panel funkcje pomiarowe i kontrolne pozwalają na szybkie określenie wyników pomiarów. Pomiary bazują na zgrupowanych komponentach pomiarowych i ochronnych, za sprawą których rozdzielnice stają się źródłem danych wyświetlanych lokalnie i wysyłanych przez sieć.
2. Połącz – zintegrowane interfejsy komunikacyjne, gotowe do podłączenia do platformy zarządzania energią. Do tego celu wykorzystywany jest innowacyjny cyfrowy system Enerlink ‘X, który zbiera i przekazuje dane.
3. Oszczędzaj – najwyższą efektywność energetyczną można uzyskać za pośrednictwem kompleksowego wykorzystania zebranych danych, kontroli i monitoringu odbywających się w czasie rzeczywistym. Również użytkownik ma pełen dostęp do szeregu informacji przez stronę internetową z wykorzystaniem sieci Ethernet oraz komputerów przez przeglądarkę internetową.

Więcej na temat wykorzystania Smart Paneli można znaleźć na stronie internetowej producenta Schneider Electric.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ