Jak zrobić stronę internetową?

Dzisiaj nie wyobrażamy sobie sytuacji kiedy prowadzimy firmę i nie mamy strony internetowej. Koszt takiej witryny www waha się od kilkunastu złotych do nawet dziesiątek tysięcy złotych. Rozpoczynając działalność, można skorzystać z taniej opcji. Specjaliści z firmy domeny.pl radzą jak samemu stworzyć własną wizytówkę w sieci. Zapraszamy do lektury!

Z jakich programów do projektowania stron warto skorzystać?

Długo można wyliczać programy, które służą do tworzenia stron internetowych. Niektóre są mniej popularna, inne bardziej. Jeżeli nie potrzebujemy rozbudowanej witryny, na początku warto wybrać darmowy kreator stron www. Wiele z nich ma mnóstwo ciekawych funkcji, które znacznie ułatwią pracę. Niezależnie od stopnia naszego zawansowania i posiadanej wiedzy programistycznej.
W tym przypadku warto zainteresować się programem Aptana Studio. To darmowy kreator, który obsługuje standardy HTML5 i CSS3. Dodatkowo ma terminal do obsługi zapytań SQL i komunikacji z serwerem. Do jego obsługi nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza, to dużą zaleta.
Jeżeli już nabierzemy pewnego doświadczenia, można pokusić się o zainwestowanie w płatny program. Te są przeznaczone głównie dla specjalistów, którzy żyją z projektowania stron. Jednak można je z powodzeniem wykorzystać również do samodzielnego stworzenia witryny na własne potrzeby. Płatne programy mają tę przewagę nad darmowymi, że oferuję o wiele większe możliwości. Szczególnie ceniony i polecany wśród programistów jest Adobe Dreamweaver. Narzędzie to posiada absolutnie wszystkie niezbędne funkcje, łącznie z trybem WYSIWYG (What You See Is What You Get).
Program jest jednak drogi. O wiele tańszą alternatywą, która również posiada ciekawe funkcje jest na przykład Komodo IDE. To tani kreator stron www, który umożliwia tworzenie witryn w oparciu o HTML.

Ile kosztuje strona internetowa?

Jeżeli jednak masz bardziej wygórowane potrzeby. Nie wiesz jak ją zrobić lub nie masz na to czasu, stworzenie strony internetowej można zlecić profesjonaliście. Tutaj jednak będziemy musieli liczyć się z pewnymi kosztami. Wycena strony internetowej nie jest wcale łatwa i trzeba przy niej wziąć pod uwagę kilka czynników, m.in. są to:
• Ilość zakładek,
• Użyte technologie,
• Ilość płatnych widżetów,
• Zaawansowanie projektu graficznego,
• Ilość elementów graficznych.
Ważne też jest bezpieczeństwo. Warto od razu zainwestować w certyfikat SLL, który jest narzędziem zapewniającym ochronę witryn internetowych, a także gwarantem zachowania poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną. Certyfikat SSL rejestrowany jest na określoną nazwę domeny i zawiera zakodowane dane właściciela.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ