Jak działa szyfrowany pendrive?

Bezpieczeństwo danych to dzisiaj podstawa, więc do ochrony swoich plików na komputerze warto zainwestować w specjalne urządzenie, czyli szyfrowany pendrive. Jak działa i który model wybrać?

Działanie szyfrowanego pendrive’a

W wielu przypadkach ustawienie hasła czy też dedykowane oprogramowanie nie wystarczają do zabezpieczenia danych, ale na rynku dostępny jest już szyfrowany pendrive, który wyposażony jest w specjalny procesor. Wystarczy ustawić hasło dostępu do nośnika, a po określonej liczbie nieudanych prób jego wpisania dysk zostanie zablokowany i sformatowany. Mamy możliwość zakupu szyfrowanych pendrive’ ów dla użytkowników prywatnych czy też pracowników firmowych.

Wybór odpowiedniego pendrive ‘a

Godnym plecenia pendrive’ em szyfrowanym jest Data Traveler VaultPrivacy 3.0, który pozwala na odtwarzanie go w trybie tylko do odczytu, co uniemożliwia złośliwemu oprogramowaniu zainstalowanie się na urządzeniu. Pendrive wyposażony jest również w moduł antywirusowy ESET NOD32, więc użytkownik może liczyć na profesjonalną ochronę pod każdym względem.
Dodatkową zaletą tego praktycznego urządzenia jest to, że można nim sterować zdalnie, a więc nawet reset hasła czy też format można wykonać na odległość. Jest to szczególnie przydatne w przypadku kradzieży, ponieważ złodziej i tak nie będzie miał użytku z pendrive‘a i znajdujących się na nim cennych danych. Dodatkowym zabezpieczeniem jest możliwość wpisania w urządzeniu kodu PIN, co gwarantuje pełną ochronę, nawet w przypadku prawidłowo wpisanego przez złodzieja hasła. Niestety takie dodatkowe udogodnienia sporo kosztują, więc nie każdemu opłaci się taka inwestycja. Ceny uzależnione są od wielkości dysku i zwykle taki szyfrowany pendrive to wydatek rzędu 500-1000 złotych.

Jednak w przypadku wartościowych danych, nie warto lekceważyć ich bezpieczeństwa i zainwestować w profesjonalne zabezpieczenia, ponieważ ich strata czy wyciek najczęściej prowadzą do znacznie większych strat materialnych. W sieci obecnie nie brakuje najróżniejszych oszustów, hakerów i wyłudzaczy, przed którymi należy się odpowiednio zabezpieczyć. Coraz częściej też dochodzi do włamań na laptopy czy też instalowania na nich wirusów, co może okazać się zgubne dla naszych danych. Żeby móc spać spokojnie, warto pomyśleć nad tym nowoczesnym i sprawdzonym rozwiązaniem, czyli pendrive’em szyfrowanym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ