Nowe monitory Odyssey

Seria Samsung Odyssey to prawdziwa rewolucja technologiczna w sektorze monitorów dla graczy. Co cechuje te urządzenia?

Monitor Odyssey – sprzęt dla wymagających

Monitory do gier muszą sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników. Graczom zależy na wysokim poziomie realizmu, dynamice akcji oraz doskonałym odwzorowaniu barw i kolorów. Każdy chce się zagłębić w fantastyczny świat, odkrywać kosmos czy poznawać nieznane lądy – to wszystko wymaga komfortu i wrażeń wizualnych najwyższej klasy. Monitor Odyssey G7 i Odyssey G9 stanowią pod tym kątem przełom. Ich obraz jest nie tylko niesamowicie płynny, ale także zachowuje stabilność i wysoką jakość niezależnie od tytułu. Z czego to wynika?

  1. Po pierwsze – nowoczesna technologia. Monitor Odyssey G7 i monitor Odyssey G9 charakteryzują się niesamowitym zakrzywieniem na poziomie 1000R. To innowacja, która sprawi, że każdy gracz od razu poczuje się jak część wirtualnego świata.
  2. Po drugie – zachowanie gamingowych parametrów. Monitory do gier mają za zadanie nie tylko zapewnić odpowiednią estetykę rozgrywki. Muszą być także solidnym wsparciem dla graczy, którym zależy na najwyższym poziomie rywalizacji. Monitory 240 Hz z czasem matrycy 1 ms spełniają tę funkcję naprawdę wspaniale. To zdecydowana poprawa względem monitorów 60 Hz z czasem reakcji 5 ms, które jeszcze niedawno były najczęściej spotykane na rynku.
  3. Po trzecie – zastosowanie topowych ekranów QLED, które pierwotnie miały swoje miejsce w najwydajniejszych telewizorach marki Samsung. To high-endowe rozwiązanie, które zapewnia niesamowity komfort, idealne odwzorowanie barw, znakomity kontrast i bogactwo detali. Przy standardzie HDR600 obraz na monitorach Odyssey jest niesamowicie wyraźny w każdym tytule. Niezależnie od tego, czy jest to kosmiczny spacer, czy baśniowy las fantasy – wszystkie powyższe technologie zawsze sprawią, że poczujemy się niesamowicie.

Czym jeszcze charakteryzują się monitory Odyssey?

Samsung Odyssey to trzy modele – G7 o przekątnej 27 cali, G7 o przekątnej 32 cale i G9 o przekątnej aż 49 cali. Charakteryzują się one bardzo wysoką rozdzielczością. Dwa pierwsze wyświetlają obraz WQHD – 2560 x 1440, a trzeci obsługuje standard Dual QHD – 5120 x 1440. Monitory korzystają z technologii FreeSync Premium Pro i G-Sync. Sprawia to, że ze wsparciem odpowiednich kart graficznych firm Nvidia i AMD Radeon obraz będzie bardziej stabilny, płynniejszy i niezwykle dokładnie odwzorowany. Co więcej, monitory dysponują także rozwiązaniami takimi jak PBP – Picture by Picture (korzystanie z dwóch źródeł obrazu jednocześnie), Eye Saver, Flicker Free i Quantum Dot Color. Specyfikacja jest naprawdę imponująca – monitory do gier Odyssey to urządzenie dopracowane w każdym calu.

Czy ma to realny wpływ na poprawę jakości rozgrywki? Możemy spotkać się z opinią, że monitory dla graczy oferują wiele udogodnień, które nie mają większego wpływu na samą grę. Nie jest to jednak prawda. Cała branża idzie w kierunku poprawy realizmu i idealnego dopracowania nowych tytułów. Gracze, którym zależy na doskonałych wrażeniach z gry, z pewnością docenią tak potężne urządzenia. Monitory 240 Hz o czasie reakcji 1 ms to doskonałe wsparcie dla osób uczestniczących w scenie competitive gaming. Hardware często ma wpływ na nasze wyniki – jeśli chcemy osiągać sukcesy, musimy stawiać na sprawdzone technologie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ